X

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

PRP درمان ریزش مو با مزوتراپی و

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی :  به طیف وسیعی از درمان‌های تزریقی با حداقل تهاجم گفته می‌شود که کاربردهای بسیاری دارند.

مزوتراپی مو  : باعث توقف ریزش مو و تحریک رشد موها می‌شود. در مزوتراپی، ترکیبی از مواد مختلف تقویتی به درون پوست تزریق می‌شود. این مواد شامل عصاره‌های گیاهی، داروهای مختلف، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، فاکتورهای رشد و دیگر عواملی هستند که می‌توانند به رشد مو کمک کنند.

 

درمان ریزش مو با روش مزوتراپی

افرادی که به ریزش مو و کم مویی مبتلا هستند میتوانند برای درمان مشکل خود از مزوتراپی استفاده کنند.
داروی شخص بیمار  برای درمان ریزش مو  به صورت آمپول مستقیما به قسمت هدف یعنی فولیکول‌های مو تزریق می‌شود.

بدین ترتیب فرد اثرات دارو را سریع تر منعکس میکند.این تزریق ها میتواند به تعداد زیاد اما در دوز های کم مورد استفاده قرار گیرد.
البته باید توجه داشت در ریزش موی هورمونی و ریزش موی آقایان روش مزوتراپی در واقع روشی کمکی در کنار سایر روش های پزشکی محسوب میشود
ولی جهت درمان ریزش مو در افرادی که  مشکل آنها ناشی از رژیم غذایی,عادات بد غذایی,عمل جراحی مختل کننده جذب دارو هست ،مزوتراپی نقش درمانی کاملی را انجام میدهد.

دلایل ریزش مو

ریزش موی مردانه معمولاً به دلایل هورمونی روی می‌دهد. تستوسترون درواقع هورمون جنسی مردانه است ولی این هورمون در زیرپوست سر تبدیل به D.H.T می‌شود که متأسفانه باعث ریزش مو می‌گردد. در درمان ریزش موی مردان مشکلات اساسی وجود دارد. اولین مشکل اینکه فقط  داروی فیناستراید یا پروپشیا در درمان و کنترل ریزش مو تأثیر دارد و البته این دارو مهارکننده آنزیم ۵ آلفاردوکتاز می‌شود که مانع تولید D.H.T می‌شود.
در صورت مصرف خوراکی فیناستراید، این دارو در کل بدن پخش و توزیع‌شده و تولید D.H.T را در کل بدن کاهش می‌دهد لذا در پی مصرف خوراکی دارو عوارضی همانند کاهش میل جنسی، بزرگ شدن سینه‌ها و ناتوانی جنسی را در پی دارد. متأسفانه درمان ریزش مو یک درمان بلندمدت است که ماه ها به طول می‌انجامد درنهایت مشکل اصلی این است که نمی‌توان فیناستراید به مدت طولانی به بیمار تجویز کرد. پس حال چه باید کرد؟

کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان_کاشت مو در ایلام_کاشت مو در خرم آباد_کاشت مو در لرستان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در آبادان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در دزفول_کاشت مو در مسجدسلیمان_کاشت مو در ایذه_
 

مکانیسم مزوتراپی مو

علاوه بر درمان ریزش مو انجام مزوتراپی در تقویت و استحکام مو و همچنین پرپشت شدن آن نیز تأثیر زیادی دارد.
می‌توان با استفاده از مزوتراپی داروهای موردنیاز جهت زیباتر کردن و ویتامینه شدن مو را نیز در اختیار بدن قرارداد که این روش بسیار سریع‌تر از حالت معمول مصرف قرص و استفاده از ماسک‌های مو است. در مزوتراپی ریزش موی مردانه داروی مزوتراپی حتماً بایستی حاوی فینیاستراید باشد

 

کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان_کاشت مو در ایلام_کاشت مو در خرم آباد_کاشت مو در لرستان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در آبادان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در دزفول_کاشت مو در مسجدسلیمان_کاشت مو در ایذه_

این نکته را نباید فراموش کرد که مزوتراپی روشی است برای کنترل ریزش مو در کسانی که هنوز مو دارند.

همچنین شایان‌ذکر است که خانم‌هایی که دچار ریزش موی مردانه می‌باشند و مزوتراپی با فیناستراید را انجام می‌دهند و در سن باروری هستند بایستی ۶-۳ ماه قبل از قبل از بارداری پزشک خود را از تصمیم به بارداری مطلع سازند.

روند تأثیرگذاری مزوتراپی در درمان ریزش مو

با توجه به مورد درمانی مزوتراپی مدت‌زمان لازم برای تأثیر آن متفاوت است. برای مثال مشاهده آثار درمانی در درمان ریزش موی مردانه تقریباً شش ماه به طول می‌انجامد. البته استفاده از سایر روش‌ها در کنار مزوتراپی می‌تواند زمان حاصله را تحت تأثیر قرار دهد.
البته ممکن است مشاهده نتایج متفاوت باشد. در برخی افراد در شش ماه استفاده از مزوتراپی تنها توقف ریزش مو حاصل می‌شود که به‌نوبه خود امر مهمی است.
در برخی افراد نیز ممکن است این تأثیر روی استحکام مو تأثیر بگذارد به‌طوری‌که روی رشد مو و حالت گیری مو نیز تأثیرگذار باشد. در برخی افراد نیز استفاده از مزوتراپی در کنار سایر تأثیرات می‌تواند چربی زیاد مو را از بین برده و موهای چرب را درمان کند.

حتما بخوانید::

البته مدت‌زمان مشاهده نتایج برای افرادی که دچار ریزش موی ارثی نیستند عموماً کوتاه‌تر است برای مثال نتایج درمان در افرادی که ریزش موی آن‌ها ناشی از رژیم‌‌های غیراصولی و سخت است، ماندگار خواهد بود، چون علت ریزش مو برطرف شده ولی چنانچه این ریزش براثر عواملی باشد که همیشه با بیمار باشد و از بین نرود باید تا آخر عمر از روش مزوتراپی استفاده کند تا ریزش مو شروع نشود، مثل ریزش موی هورمونی.

کاندیدای مناسب مزوتراپی مو

1- ریزش موی ناشی از استرس: این دو اختلال معمولاً زمانی رخ می‌دهند که بدن شما دچار استرس فیزیکی یا روانی می‌شود. مزوتراپی مو درمان بسیار خوبی برای این دو شکل ریزش مو است. مثلاً ریزش موی بعد از بارداری که به دلیل تلوژن افلوویوم رخ می‌دهد، به شکلی موثر با مزوتراپی قابل درمان است.

2-مشکلات ساقه‌ی مو: اگر ساقه‌ی موی شما به دلایلی آسیب دیده است، مزوتراپی برای شما مفید است. یکی از اثرات این روش، افزایش رشد موها و همچنین حفظ سلامت فولیکول‌های مو است.

3-آلوپسی آره‌آتا (ریزش موی سکه‌ای): مزوتراپی در برخی از افرادی که از آلوپسی آره‌آتا رنج می‌برند، بسیار موثر است. اگر ریزش موی سکه‌ای دارید و شرایطتان حاد نیست، احتمالاً کاندیدای مناسبی برای مزوتراپی مو هستید.

4-کاهش سرعت رشد: اگر به هر دلیلی سرعت رشد موهای شما کم شده، مزوتراپی مو می‌تواند درمان موثری باشد.

حتما بخوانید::

کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان_کاشت مو در ایلام_کاشت مو در خرم آباد_کاشت مو در لرستان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در آبادان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در دزفول_کاشت مو در مسجدسلیمان_کاشت مو در ایذه_

تقویت موها با PRP چگونه است؟

مزوتراپی برای چه کسانی جواب نمی‌دهد؟

1-افرادی که از ریزش موی ناشی از بیماری‌های زمینه‌ای (مثل سفلیس) رنج می‌برند.

2-افرادی که به بیماری‌های دیابت، هپاتیت، هموفیلی، ایدز و … دچار هستند.

3-اگر علت ریزش مو مصرف داروهایی خاص مانند داروهای شیمی‌درمانی باشد، باید بعد از اتمام دوره‌ی درمان برای مزوتراپی اقدام کنید.

4-در مردان بالای ۴۰ سال یا افرادی که از طاسی‌های آندروژنی شدید رنج می‌برند، نتایج کمتری مشاهده می شود.

5-خانم‌های بالای ۶۰ سال یا افرادی که از طاسی‌های آندروژنی شدید رنج می‌برند.

6-کسانی که به دلیل مشکلات ژنتیکی، جنس موی خوبی ندارند.

7-خانم‌های باردار

اثرات و فواید مزوتراپی مو

1-بهبود خونرسانی – در فرمول بسیاری از محلول‌های مزوتراپی، داروهای اتساع دهنده‌ی عروق وجود دارد که موجب افزایش گردش خون بافتی می‌شود.

2-غذارسانی به بافت پوست و فولیکول‌ها – در ترکیب داروی تزریقی مزوتراپی از انواع ویتامین‌ها، آمینواسیدها و مواد معدنی استفاده می‌شود.

3-جلوگیری از فرآیند تحلیل رفتن فولیکول‌ها – باعث افزایش قدرت و بهبود حالت موها می‌شود.

4-تنظیم ترشح چربی پوست – داروهای به کار رفته در مزوتراپی ترشح غدد سباسه را کنترل می‌کنند.

5-بهبود اثرات سایر روش‌های درمانی – از مزوتراپی می‌توان به عنوان روش درمانی مکمل برای درمان‌های ریزش مو، تزریقات استروئیدها، مراقبت‌های عمومی مو و … استفاده کرد.

6- بهبود نتایج کاشت مو – از مزوتراپی
 

مدتی بعد از کاشت برای التیام بهتر زخم‌ها و همچنین تقویت گرافت‌ها مفید است.

پس از انجام مزوتراپی

بیماران بعد از انجام مزوتراپی نباید فعالیت‌های خیلی سنگین انجام دهند. برای مثال تا 24 ساعت از شنا کردن بپرهیزد و چنانچه مزوتراپی در ناحیه صورت انجام‌شده حتماً باید از ضد آفتاب مناسب استفاده کند.

درصورتی‌که فرد بعد از چندین جلسه مزوتراپی آثار مناسب را دریافت نکند پزشک باید شیوه درمان یا مواد مورداستفاده را تغییر دهد و در صورت نیاز درمان را متوقف کند.

 

هزینه و قیمت مزوتراپی مو

هزینه مزوتراپی برای هر مراجعه کننده ای متفاوت است و بسته به عارضه ی مورد درمان ( صورت یا سر ) و همچنین به  تعداد جلسات مورد نیاز هر شخص برای رسیدن به نتیجه ی ایده آل بستگی دارد. قبل از اولین جلسه درمان ، یک برنامه ی درمانی که شامل هزینه های پیش بینی شده مزوتراپی می باشد به شما ارائه می شود.

 

کوکتل مزوتراپی مو
انواع مختلفی وجود دارد

کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان_کاشت مو در ایلام_کاشت مو در خرم آباد_کاشت مو در لرستان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در آبادان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در دزفول_کاشت مو در مسجدسلیمان_کاشت مو در ایذه_
 

موثرترین ترکیبات و بهترین کوکتل مزوتراپی مو

ویتامین هایی نظیر بیوتین ، ب ۵ و ویتامین ث. این ویتامین ها سبب تقویت و تحریک فولیکول های مو و بهبود خون رسانی در سطح سر می شوند.

عصاره های گیاهی نظیر جنسینگ ، رزماری ، جینکوبیلوبا و نخل اره ای. این مواد سبب کاستن تاثیرات منفی هورمون DHT و بهبود خون رسانی در سطح سر می شوند.

پروتئین ها و اسید آمینه هایی نظیر روغن سویا ، نخود ، سیستئین ، تائورین ، میتونین که سبب بهبود قطر موها و سلامت مو می شوند.

فاکتورهای رشد فیبروبلاست و اندوتلیال عروقی که به رشد دوباره موها مدد می رساند.

آنتی اکسیدانی نظیر گلوتایتون که ویژگی اصلی آن تحریک سلول های رشد است.
 

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی مو

1-تا ۲۴ ساعت بعد از جلسه‌ی درمانی از ماینوکسیدیل، داروهای تقویت مو، مواد آرایشی و حالت دهنده‌ها استفاده نکنید.

2-تا ۸ ساعت بعد از مزوتراپی سر خود را نشویید و دوش نگیرید.

3-تا دو روز بعد از جلسه‌ی درمانی ورزش نکنید. ورزش باعث تعریق و خروج محلول مزوتراپی از پوست می‌شود.

4-آب و مایعات فراوان بنوشید.

5-اگر در پوست خود برآمدگی‌هایی مشاهده کردید، احتمالاً به این معنی است که نسبت به محلول مزوتراپی حساسیت داشته‌اید. در این صورت با کلینیک تماس بگیرید.

5-تا ۲۴ ساعت از مصرف داروهای ضد التهابی (مثل آسپیرین و ایبوپروفن) و ویتامین E خودداری کنید. مصرف استامینوفن بلامانع است.

نتایج مزوتراپی

در ۹۰ درصد از مراجعین بعد از ۴ جلسه‌ی درمانی ریزش مو متوقف می‌شود.

بعد از ۳ جلسه شاهد کاهش ترشح چربی اضافه در پوست سر هستیم. به این ترتیب نیاز کمتری به شامپو کردن سر خود خواهید داشت.

 

بعد از 3 ماه شاهد رشد دوباره ی موهای خود خواهید شد.

معمولا مزوتراپی برای مراجعین جوان تر،موثرتر است.

 

تعداد جلسات مزوتراپی

تعداد جلسات و برنامه ی درمانی کاملا به شرایط شما بستگی دارد.

 

عوارض و خطرات مزوتراپی

مزوتراپی مو معمولا باعث هیچگونه دردی نمی شود. اگر از سوزن می ترسید،می توان از دستگاه های بدون

سوزن برای تزریقات استفاده کرد که البته تاثیر کمتری دارند. درون محلول مزوتراپی از داروی بی حسی موضعی  استفاده می شود.

اما اگر آستانه درد شما بسیار پایین باشد می توان از داروهای بی حسی دیگر هم استفاده کرد.

 

در مورد مزوتراپی مو تاکنون شاهد عوارض عمومی یا سیستمیک و آسیب خفیف یا حاد نبوده ایم. به طور کلی مزوتراپی مو یکی

از موثرترین و ایمن ترین روش های درمان ریزش مو است.

کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان کاشتمو اهواز_بهترین کاشت مو اهواز_کاشت مو شیرزادگان_ شیرزادگان_کاشت مو در ایلام_کاشت مو در خرم آباد_کاشت مو در لرستان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در آبادان_کاشت مو در ماهشهر_کاشت مو در دزفول_کاشت مو در مسجدسلیمان_کاشت مو در ایذه_

 

درمان ریزش مو با PRP

خارش پوست بعد از کاشت مو

چربی پوست سر

علت سفید شدن زودرس موها چیست

شکنندگی موها

تاثیر بیوتین بر ریزش مو

ریزش مو ناگهانی

ریزش مو و لیکن پلان

ریزش مو و یائسگی

ریزش مو آندروژنیک

تاثیر بلندی و بستن بر ریزش مو

تاثیر سشوار و اتو مو بر ریزش مو

ریزش مو بعد از کاشت مو

شامپو مناسب بعد از کاشت مو

ریزش مو و شیمی درمانی

 

 

  وارد اینستاگرام کلینیک شوید

 

سایر روش های کاشت مو و ترمیم مو شیرزادگان

 


► کاشت مو به روشFUT


► کاشت مو به روش SUT


► کاشت مو به روشFIT


► کاشت مو به روش BHT


► ترمیم مو به روش HRT


► تقویت مو به روش PRP


► مزوتراپی


► کاشت موی زنان


► کاشت ریش و سبیل


► کاشت ابروی طبیعی


► ترمیم موی آقایان


► ترمیم موی بانوان


► میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

  • 19 اسفند 1398
  • نویسنده: SuperUser Account
  • تعداد نمایش ها: 3491
  • نظرات: 0

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

1

اسفند

2020

داروهای بعد از کاشت مو

23

اسفند

2020

کاشت مو به روش FIT

23

اسفند

2020

کاشت مو به روش BHT

 کلینیک شیرزادگان بهترین کلینیک ترمیم مو به روش BHT در اهواز می باشد.   اطلاعات بیشتر      

22

اسفند

2020

کاشت مو به روش FUT

 

 

کاشت مو به روش SUT

انتخابگر پوسته
آدرس: اهواز-زیتون- خیابان کمیل- درمانگاه پوست و موی زیتون
تلفن تماس: 09166808818
ایمل: Info@Maryamshirzadegan.ir
مقالات برگزیده
تصاویری از کاشت