X

مزوتراپی و prp

مزوتراپی و prp

 

گاهی برای کسانی که تازه دچار ریزش مو شده، در سنین جوانی هستند و یا سریع به دکتر مراجعه کرده اند

می توان این مشکل را تا حد زیادی درمان و برطرف کرد. 

دو روش مناسب که معمولا توسط پزشکان متخصص پوست و مو برای درمان و جلوگیری از ریزش مو تجویز می شود، 

روش های مزوتراپی و PRP هستند که هر دو روش جدید بوده و تا حد زیادی موثرند.

این دو روش توسط سازمان جهانی بهداشت مورد تایید هستند و در هر دوی این روش ها، تزریق در ناحیه موردنظر 

که دچار کم پشت شدن مو شده، صورت می گیرد. 

این تکنیک‌ها عمدتا برای تقویت نواحی از سر که دچار ریزش تارهای مو شده بکار می روند و تا حدی می تواند موجب تقویت 

فولیکول های مو شوند. 

 

مزوتراپی:

 

روشی است که در آن تزریق مواد مغذی و معدنی مورد نیاز ( از جمله اسیدها، کلاژن ها و غیره)

 و همچنین ویتامین های مفید برای پوست بدن در ناحیه مورد نظر تزریق می شود. 

با این کار، کسانی که به دلیل کمبود ویتامین های لازم و مواد معدنی مفید بدن، دچار ریزش مو

شده اند، جلوی ریزش گرفته شده و حتی الامکان رشد مجدد برخی از فولیکول های مرده مو

وجود دارد. 

 

 

روش PRP :

 

در این روش ابتدا از فرد خون گرفته شده و پس از ایجاد تغییراتی در پلاسمای خونی فرد، 

تزریق پلاسمای غنی شده به ناحیه ای از سر که دچار ریزش شده، انجام می شود. 

این دو روش برای کسانی که دچار طاسی شده اند مناسب نیستند و معمولا جواب نمی دهند. 

مزوتراپی و روش PRP باید در کلینیک های کاشت مو صورت بگیرند.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا مشاوره مزوتراپی مو با همکاران ما در کلینیک

کاشت و ترمیم مو خانم شیرزادگان در تماس باشید. 

 

درمان ریزش مو با روش مزوتراپی

 
 

درمان ریزش مو با متد مزوتراپی جدید ترین و بی ضرر ترین روش موجود می باشد افرادی که به ریزش مو و کم مویی مبتلا هستند میتوانند برای درمان مشکل خود از مزوتراپی استفاده کنند.برای درمان ریزش مو دارویی که شخص بیمار باید برای درمان استفاده کند که عموما به صورت خوراکی یا موضعی تجویز میشود به صورت گلوله هایی کوچک در آمده و مستقیما به قسمت هدف یعنی فولیکول‌های مو تزریق می‌شود. بدین ترتیب فرد اثرات دارو را سریع تر منعکس میکند.این تزریق ها میتواند به تعداد زیاد اما در دوز های کم مورد استفاده قرار گیرد. البته باید توجه داشت در ریزش موی هورمونی و ریزش موی آقایان چون عامل این بیماری قابل از بین رفتن نیست روش مزوتراپی در واقع روشی کمکی در کنار سایر روش های پزشکی محسوب میشود ولی جهت درمان ریزش مو در افرادی که  مشکل آنها ناشی از رژیم غذایی,عادات بد غذایی,عمل جراحی مختل کننده جذب دارو هست ،مزوتراپی نقش درمانی کاملی را انجام میدهد.

 

دلایل ریزش مو

ریزش موی مردانه معمولاً به دلایل هورمونی روی می‌دهد. تستوسترون درواقع هورمون جنسی مردانه است ولی این هورمون در زیرپوست سر تبدیل به D.H.T می‌شود که متأسفانه باعث ریزش مو می‌گردد. در درمان ریزش موی مردان مشکلات اساسی وجود دارد. اولین مشکل اینکه فقط  داروی فیناستراید یا پروپشیا در درمان و کنترل ریزش مو تأثیر دارد و البته این دارو مهارکننده آنزیم ۵ آلفاردوکتاز می‌شود که مانع تولید D.H.T می‌شود. در صورت مصرف خوراکی فیناستراید، این دارو در کل بدن پخش و توزیع‌شده و تولید D.H.T را در کل بدن کاهش می‌دهد لذا در پی مصرف خوراکی دارو عوارضی همانند کاهش میل جنسی، بزرگ شدن سینه‌ها و ناتوانی جنسی را در پی دارد. متأسفانه درمان ریزش مو یک درمان بلندمدت است که مهروموم‌ها به طول می‌انجامد درنهایت مشکل اصلی این است که نمی‌توان فیناستراید به مدت طولانی به بیمار تجویز کرد. پس حال چه باید کرد؟

مکانیسم مزوتراپی مو

اگر بیمار برای درمان خود از طریق مزوتراپی علاوه بر استفاده از فیناستراید از مواد دیگر همچون ویتامین‌ها و آنتی‌اکسیدان‌ها و …… استفاده کند دارو در بدن توزیع نمی‌گردد و عوارض جنسی خود را ایجاد نمی‌کند. درنتیجه می‌توان با استفاده از مزوتراپی در طی طولانی‌مدت در دزهای زیادی فیناستراید را به موهای سر رساند بدون آنکه از پخش شدن آن در بدن و ایجاد عوارض نگران بود.

علاوه بر درمان ریزش موی حاصل از مشکلات هورمونی سایر ریزش‌های مو نیز با درمان مزوتراپی به‌تدریج برطرف می‌گردند علاوه بر درمان ریزش مو انجام مزوتراپی در تقویت و استحکام مو و همچنین پرپشت شدن آن نیز تأثیر زیادی دارد. می‌توان با استفاده از مزوتراپی داروهای موردنیاز جهت زیباتر کردن و ویتامینه شدن مو را نیز در اختیار بدن قرارداد که این روش بسیار سریع‌تر از حالت معمول مصرف قرص و استفاده از ماسک‌های مو است. در مزوتراپی ریزش موی مردانه داروی مزوتراپی حتماً بایستی حاوی فینیاستراید باشد البته این نکته را نباید فراموش کرد که مزوتراپی روشی است برای کنترل ریزش مو در کسانی که هنوز مو دارند.

همچنین شایان‌ذکر است که خانم‌هایی که دچار ریزش موی مردانه می‌باشند و مزوتراپی با فیناستراید را انجام می‌دهند و در سن باروری هستند بایستی ۶-۳ ماه قبل از قبل از بارداری پزشک خود را از تصمیم به بارداری مطلع سازند.

 

روند تأثیرگذاری مزوتراپی در درمان ریزش مو

با توجه به مورد درمانی مزوتراپی مدت‌زمان لازم برای تأثیر آن متفاوت است. برای مثال مشاهده آثار درمانی در درمان ریزش موی مردانه تقریباً شش ماه به طول می‌انجامد. البته استفاده از سایر روش‌ها در کنار مزوتراپی می‌تواند زمان حاصله را تحت تأثیر قرار دهد. البته ممکن است مشاهده نتایج متفاوت باشد. در برخی افراد در شش ماه استفاده از مزوتراپی تنها توقف ریزش مو حاصل می‌شود که به‌نوبه خود امر مهمی است. در برخی افراد نیز ممکن است این تأثیر روی استحکام مو تأثیر بگذارد به‌طوری‌که روی رشد مو و حالت گیری مو نیز تأثیرگذار باشد. در برخی افراد نیز استفاده از مزوتراپی در کنار سایر تأثیرات می‌تواند چربی زیاد مو را از بین برده و موهای چرب را درمان کند. البته مدت‌زمان مشاهده نتایج برای افرادی که دچار ریزش موی ارثی نیستند عموماً کوتاه‌تر است برای مثال نتایج درمان در افرادی که ریزش موی آن‌ها ناشی از رژیم‌‌های غیراصولی و سخت است، ماندگار خواهد بود، چون علت ریزش مو برطرف شده ولی چنانچه این ریزش براثر عواملی باشد که همیشه با بیمار باشد و از بین نرود باید تا آخر عمر از روش مزوتراپی استفاده کند تا ریزش مو شروع نشود، مثل ریزش موی هورمونی.

پس از انجام مزوتراپی

بعد از انجام مزوتراپی بهتر است بیمار مدت کوتاهی را در مطب بماند تا در صورت وجود مشکل به پزشک مراجعه نماید. همچنین بیماران بعد از انجام مزوتراپی نباید فعالیت‌های خیلی سنگین انجام دهند. برای مثال تا 24 ساعت از شنا کردن بپرهیزد و چنانچه مزوتراپی در ناحیه صورت انجام‌شده حتماً باید از ضد آفتاب مناسب استفاده کند.

درصورتی‌که فرد بعد از چندین جلسه مزوتراپی آثار مناسب را دریافت نکند پزشک باید شیوه درمان یا مواد مورداستفاده را تغییر دهد و در صورت نیاز درمان را متوقف کند.
همچنین همه موارد حساسیتی بیمار قبل از مزوتراپی باید بررسی شود. حتی بهتر است تست  پوستی مختصری نیز قبل از انجام مزوتراپی بر روی بیمار انجام شود. همچنین در صورت باقی ماندن التهاب از جلسه قبل مزوتراپی نباید در جلسات بعد مورداستفاده قرار گیرد لذا التهاب باید برطرف شده و پس از بهبودی کامل باید مراحل درمان پیگیری شود.

 

 

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

1

اسفند

2020

داروهای بعد از کاشت مو

23

اسفند

2020

کاشت مو به روش FIT

23

اسفند

2020

کاشت مو به روش BHT

 کلینیک شیرزادگان بهترین کلینیک ترمیم مو به روش BHT در اهواز می باشد.   اطلاعات بیشتر      

22

اسفند

2020

کاشت مو به روش FUT

 

 

کاشت مو به روش SUT

انتخابگر پوسته
آدرس: اهواز-زیتون- خیابان کمیل- درمانگاه پوست و موی زیتون
تلفن تماس: 09166808818
ایمل: Info@Maryamshirzadegan.ir
مقالات برگزیده
تصاویری از کاشت