X

 

جوانسازی با بوتاکس

جوانسازی با بوتاکس

ابتدا باید دانست که بوتاکس چیست؟

 

خاصیت بوتاکس این است که عضلات را فلج می کند و یا از حرکت آنها می کاهد. از این خاصیت می توان در پزشکی و برای جوانسازی استفاده کرد. به این صورت که پس از تزریق بوتاکس، از حرکت عضلات و ماهیچه ها کاسته می شود، بنابراین دیگر حرکت نمی کنند و چین و چروکی به وجود نخواهد آمد.

 

 

بوتاکس و تاثیرات آن بر بدن

از تاثیرات خوب آن می توان از بین بردن چین و چروک را نام برد.

اما تاثیرات بد: پس از تزریق، شما دیگر قادر نخواهید بود که احساسات و عواطف خود را در چهره تان نشان دهید!

البته بطور موقت. همچنین پس از تزریق ممکن است ناحیه تزریق، کمی درد کند  که این مشکل طبیعی بوده و در طی زمان کوتاهی حل خواهد شد

 

بیشترین کاربرد بوتاکس در چه نواحی از بدن می باشد؟

 

 تزریق بوتاکس، بیشتر در ناحیه پیشانی و برای از بین بردن خطوط اخم استفاده می شود. همچنین می توان از آن در ناحیه کنار چشم نیز استفاده کرد. این دو، مکان هایی هستند که برای تزریق این ماده، بهترین هستند و  تزریق در ناحیه پیشانی و کنار چشم، بیشترین بازده را دارد.

همچنین می توان از تزریق این ماده در دیگر نقاطی مانند: خطوط زیر چشم، خطوط خنده، اطراف لب و استفاده کرد. از بوتاکس می توان برای بالا بردن ابرو ها نیز استفاده کرد. گرچه تزریق در این نواحی که ذکر شد، عوارض بیشتری را به همراه دارد و سخت تر هم هست. برای تزریق بوتاکس در نواحی به جز پیشانی و کنار چشم، باید حتما، از یک پزشک متخصص و مجرب استفاده کنید. اگر این موضوع رعایت نشود، امکان لطمه زدن به سلامتی شما و عوارض شدید هم وجود دارد.

 

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

دلیل به وجود آمدن چین و چروک حرکت بیش از حد ماهیچه ها و جمع شدن پوست است که در طی گذر زمان، باعث به جا ماندن رد آن و به وجود آمدن چین و چروک می شود. بنابراین اگر بتوان حرکت ماهیچه ها را کم کرد، چین و چروک آشکار نخواهند شد. شما با بوتاکس همین کار را انجام می دهید.

این ماده و سم قوی، پس از انجام تزریق، ماهیچه ها را فلج می کند و آنها را از حرکت اضافی که منجر به آشکار شدن و یا به وجود آمدن چین و چروک می شود، باز می دارد.

 

تاثیرات بوتاکس تا چه مدتی دوام می آورد؟

 

تاثیر بوتاکس از دو تا شش ماه خواهد بود و پس از این مدت، به خاطر ترشح ماده ای به نام اسید کولین، عضله دوباره شروع به تکان خوردن و منقبض شدن خواهد کرد.

 

 

بالا بردن ابروها با بوتاکس

 

اما چرا ابرو پایین می آید؟ خیلی ساده است. در طی گذشت زمان و پیر شدن انسان، عضلات و ماهیچه هایی که در زیر ابرو ها قرار دارند، شل می شوند و به همین دلیل، ابرو ها پایین تر از معمول می آیند. برای سفت کردن این عضلات که در قسمت زیر ابرو ها قرار دارند، باید از بوتاکس استفاده کرد که با فلج کردن یک عضله، آن عضله را سفت تر می کند.

با تزریق بوتاکس به قسمت ابروها، عضله زیر ابرو سفت تر شده و آن ابرو را بالاتر می برد. بنابراین این سم بسیار قوی می تواند به بالا بردن ابروها نیز کمک کند.

 

تزریق بوتاکس اطراف چشم

 

یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه زیبایی وجود دارد، خطوط اطراف چشم هستند که از زیبایی شما می کاهند. به طور مثال، پدیده ای که بیشتر در بزرگسالان به وجود می آید و از زیبایی بسیار می کاهد، خطوط خنده است. این خطوط در هنگام خنده نمایان می شوند. بسیاری از افراد به دنبال درمان خط خنده هستند  و خیلی از آنها در می یابند که بهترین راه استفاده از بوتاکس است.

این ماده، با فلج کردن ماهیچه های کنار چشم و یا با کاهش حرکت این عضلات، باعث می شود که چین و چروک های کنار چشم که در اصطلاح خطوط خنده خوانده می شوند، از بین بروند و در واقع دیده نشوند.

 

تزریق بوتاکس در پیشانی

 اگر بوتاکس به پیشانی تزریق شود، باعث از کار افتادن و حرکت نکردن ماهیچه های پیشانی و یا کم کردن تحرک عضلات پیشانی می شود. این ناحیه (پیشانی) یکی از نواحی بدن است که چین و چروک بسیاری دارد و همچنین پتانسیل به وجود آمدن چین و چروک فراوان را نیز دارا است.

 

بوتاکس در ناحیه پیشانی، بهترین عملکرد و کمترین عوارض را نسبت به بقیه اندام ها در بدن دارد. این ماده در صورت تزریق به پیشانی، حرکت عضلات پیشانی را از بین می برد و در نتیجه باعث از بین رفتن چین و چروک در این ناحیه می شود.

 

 

بعد از چه مدتی تاثیرات بوتاکس کاملا ظاهر می شود؟

 

این مورد به نوع ضایعه، مکان مورد استفاده، مقدار مورد استفاده و البته شما بستگی دارد. اما به طور معمول بعد از حدود 3 تا 7 روز، تاثیرات بوتاکس قابل مشاهده می شوند و این زمان تا 2 الی 6 ماه هم ادامه دارد.

 

تاثیرات سن و جنسیت در اثر گذاری بوتاکس

 

خیر. سن و جنس بر اثر گذاری بوتاکس هیچ تاثیری نخواهند داشت و هم زنان و مردان می توانند از این سم و دارو استفاده کنند. تنها موضوعی که باید اشاره شود این است که استفاده از این ماده، محدودیت سنی دارد و فقط افراد بالای بیست سال می توانند از آن استفاده کنند.
 

 

نکاتی که بعد از تزریق بوتاکس باید رعایت شود

 

نکاتی که در ادامه ذکر خواهند شد، نکاتی ضروری هستند که باید پس از تزریق بوتاکس رعایت شوند و عدم رعایت آنها مشکل آفرین خواهد بود.

  1. پس از تزریق بوتاکس، نباید تا 4 ساعت روی زمین دراز کشید.
  2. روی محل تزریق را نباید به هیچ وجه ماساژ داد.
  3. برای مدت چند ساعت باید از کیسه یخ بر روی موضع تزریق شده استفاده کرد.
  4. ماهیچه ها و عضلاتی که در آنها تزریق انجام شده را باید به طور ارادی منقبض کنید.

 

 

از مشاوره رایگان ما قبل از مراجعه حضوری بهره مند شوید شما می تواند عکس های سر خود را (جلوی سر،پشت سر،بالای سر)

     از طریق واتساپ با ذکر نام و نام خانوادگی و شماره تماس ارسال نمایید تا کارشناسان کلینیک شیرزادگان با شما تماس بگیرند.


0939-056-4806

0916-680-8818


 

برای مشاهده گالری تصاویر اینجا کلیک کنید.

 

سایر روش های کاشت مو و ترمیم مو شیرزادگان

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش BHT

ترمیم مو به روش HRT

تقویت مو به روش PRP و مزوتراپی

کاشت موی زنان

کاشت ریش و سبیل

ترمیم موی آقایان

ترمیم موی بانوان

میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

 

 

   
  • 18 دی 1398
  • نویسنده: SuperUser Account
  • تعداد نمایش ها: 679
  • نظرات: 0
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

1

اسفند

2020

داروهای بعد از کاشت مو

23

اسفند

2020

کاشت مو به روش FIT

23

اسفند

2020

کاشت مو به روش BHT

 کلینیک شیرزادگان بهترین کلینیک ترمیم مو به روش BHT در اهواز می باشد.   اطلاعات بیشتر      

22

اسفند

2020

کاشت مو به روش FUT

 

 

کاشت مو به روش SUT

RSS

انتخابگر پوسته
آدرس: اهواز-زیتون- خیابان کمیل- درمانگاه پوست و موی زیتون
تلفن تماس: 09166808818
ایمل: Info@Maryamshirzadegan.ir
مقالات برگزیده
تصاویری از کاشت